Dünya durdurulsa ne olur?

Dünya durdurulsa ne olur?

Haziran 24, 2017 0 Yazar: SoranWeb

Farkında değilsiniz ama dünya dönüyor. Peki hiç düşünüz mü dünyanın dönmesi dursa, dünya durdurulsa ne olurdu diye? Bir güç dünyayı durdursa ne olurdu diye?

Bir an dünyanın durduğunu veya durdurulduğunu  hesap ederek olacaklara şöyle bir bakalım.

Dünyanın dönmesiyle cisimlerde ve üzerimizde oluşan en önemli etki merkez kaç kuvveti yani dönmenin etkisiyle cisimlerin dışarıya doğru fırlamasıdır. Bu etki ortadan kalkınca başımıza gelecek ilk şey yer çekiminin etkisi azalacağı için ağırlığımızın artması olurdu. Ağırlımız eskisine göre artardı.

Dünyanın durmasıyla manyetik alan değişecek göç yollarının değişmesiyle hayvanlar ölecek, uçaklar artık uçamayacak, rüzgarlar ve basınç sistemleri değiştiği için büyük okyanuslar ve karalar yer değiştirecek,  yeni kıtalar oluşacak ve sadece güneşin hakim olduğu 6 ay gece 6 ay gündüz olan iklimler yaşanacak…

Bütün bu değişmelerin sonucunda büyük değişimler yaşanacak hayvanlar ve insanlar ölecek ama sonuçta dünya tamamen yok olmayıp canlılar yeni yaşama uyum sağlayacak…

İsterseniz olacakları bu belgeselde izleyebilirsiniz….

Soran Web soruyor sizce dünyanın durması mümkün mü? Bilimadamları kendine kendine böyle bir şey olması imkansız diyor.  Ya dünyayı durduracak bir olay olursa… Hiç düşünüz mü?